نگهداری رَزبِری


نگهداری رَزبِری در منزل بسیار آسان است. میوه¬های لطیف، توپر و پررنگ تا دو الی سه روز پس از خرید در یخچال خانه طراوتشان را حفظ می کنند، فقط باید همان¬طور دست¬نخورده و نشسته با بسته بندی در یخچال نگهشان دارید. اگر میوه را بصورت فله تهیه کرده¬اید می¬توانید از پاکتی نایلونی استفاده کنید.
و تا زمانی که وقت چشیدن طعم فوق¬العاده شان نرسیده، لطفا آن¬ها را نشویید.
در صورت شستشو می¬توانید برای تازه نگه داشتن آن¬ها از ظرفی استفاده کنید که هوا در آن به¬خوبی گردش می¬کند و ظرف مورد نظر را با حوله کاغذی آستر کنید. این روش نگهداری موجب می¬شود میوه¬ها رطوبت زیادی به خودشان جذب نکنند و کپک نزنند و در عین حال شادابی خود را حفظ کنند.
در صورت نیاز به یخ¬بند کردن رَزبِری، اطمینان حاصل کنید که میوه¬هایتان خشکِ خشک باشند، حتی می¬توانید از هولۀ کاغذی استفاده کنید. می¬توانید میوه¬ها را دانه دانه در صورت تمایل روی سینی که با کاغذ مومی فرش شده بچینید تا به هم نچسبند و ظاهر زیبایشان از دست نرود. اما رَزبری ترد و لطیف و تازه را می¬توان در ظرف های مخصوص فریزر که درِ آن¬ها کیپ می¬شود، نگهداری کنید و مطمئن باشید که به هم نخواهند چسبید و زیبایی فریبنده¬شان از دست نمی¬رود. با ماندن در هوای محیط در اندک زمانی حال و روز ترد و تازه پیش از یخ¬بند کردن را بازیابی کنند، اما چشیدن طعم و بافت تمشک¬های یخی هم نه تنها خالی از لطف نیست، چه بسا کسانی این اسنک یخی را ترجیح بدهند.
 
berry_خانواده بری